Diçka e tmerrshme ka ndodhur në familjen e Rio Ferdinand (FOTO)

Rio Ferdinand ka shkruar një mesazh emocionues pas vdeskjes së nënës së tij.

Rio Ferdinand ka bërë të ditur se nëna e tij, Janice, ka vdekur në moshën 58-vjeç nga kanceri.

Ish ylli i Kombëtares angleze dhe Manchester United publikoi një mesazh emocionues në Instagram.

“Ti ishte një person inspirues në shumë mënyra, një ditë do të jem në gjendje t’i them para fytyrës”, shkroi Ferdinand, përcjell “lajmi.net”.

Ferdinand më 2015 për shkak të kancerit e humbi edhe gruan e tij, Rebecca.