Dështon transferimi i Ozilit tek Barcelona për një arsye të çmendur

Barcelona ka marr një vendim të papritur për Mesut Ozilin.

Klubi katalonas ka shprehur interesimin për transferimin e mesfushorit gjerman.

Barcelona ditë më parë ka hapur bisedimet me Arsenalin për transferimin e Ozilit.

Ozil

Mesfushori gjerman ka kontratë me klubin londinez deri në fund të këtij sezoni, mirëpo ka refuzuar që ta nënshkruaj kontratën e re.

Kështu, Barcelona mendon se për shumën e 20 milionë funteve, mund ta transferoj Mesut Ozilin, përcjell “GazetaOlle.com”.

Por, katalonasit kanë një problem të madh me mesfushorin gjerman.

Barcelona nuk dëhsiron tani që ta transferoj Ozilin, pasi gjermani ka shumë dëshirë që të dal natën dhe kjo mund të ndikoj në performancat e tij.

Katalonasit nuk duan që të bëjnë të njëjtin gabim si me Arda Tranin, andaj kanë vendosur të heqin dorë nga transferimi i Ozilit./Gazeta Olle/

turan