Derbi i shqiptarëve në Kroaci: Shënohen dy gola nga shqiptarët

Në Kroaci sfida mes Hajduk Splitit dhe Lokomotiv Zagrebit ka prodhuar dygola kuqezi dhe një asistim, në rezultatin 2:1 për vendasit, transmeton Gazeta Olle.

Për Hajdukun ka realizuar Ardian Ismajli, derisa në një gol ka asistuar Francesco Tahiraj. Për mbrojtësin Ismajli ishte goli i parë sezonal. Ndërkohë, barazimi i përkohshëm i shënuar nga Myrto Uzini, në golin e tij të gjashtë këtë sezon në kampionat.