Delegimi i gjyqtarëve për javën 4 të Ligës së Parë

Edhe Liga e Parë do të luajë javën e katërt në mesjavë. Për dallim nga Superliga, të gjitha ndeshjet e javës 4 të Ligës së Parë do të luhen të mërkurën, duke filluar nga ora 16:00.

Tre gjyqtarë të Superligës, Mentor Baliu, Idriz Kelmendi dhe Mervan Bejtullahu do të ndajnë drejtësinë këtë javë në Ligën e Parë.

 

Liga e Parë – Java 4

 

E mërkurë – ora 16:00

Vëllaznimi – Ramiz Sadiku

(D.Qaka. B.Haradinaj.E.Bicaj)

 

KEK-u – Ferizaj

(M.Baliu. F.Abrashi. I.Kabashi)

 

Vitia – Luftëtari

(L.Mustafa. J.Gashi. S.Reqica)

 

Ballkani – Fushë Kosova

(I.Ceroviku. N.Bala. A.Bucolli)

 

Kosova (P) – Trepça

(I.Kelmendi. V.Kelmendi. D.Muriqi)

 

Flamurtari – Dukagjini

(M.Bejtullahu. S.Haziri. F.Jashari)

 

Behari – Rahoveci

(Sh.Murtezi. O.Krasniqi. G.Hyseni)

 

Vllaznia (P) – 2 Korriku

(L.Fejza. N.Hysenaj. F.Kiqina)