Debutoi me Shqipërinë, sot e kërkojnë dy skuadra të mëdha portugeze

Kamer Qaka ishte emri që bëri bujë në listën e Cristian Panuccit për ndeshjen me Turqinë.

Djaloshi pejan u ftua për herë të parë në kombëtaren shqiptare pas paraqitjeve të mira me CSM Poli Iaşi.

Për qakan ka interesim nga disa kube, por spikasin ofertat nga Portugali.

CS U Craiova nga Polonia, por edhe skuadrat e njohura rumune si FCSB dhe CFR Cluj, po presin me interesim të madh.

Image result for kamer qaka shqiperia

Ajo që bën përshtypje janë ofertat e Sportingut dhe Bragas.

“Vetëm CS U Craiova ka shfaqur interesim konkret për Qakën. Sa kam dëgjuar edhe FCSB dhe CFR Cluj e duan lojtarin. Jemi të hapur për diskutime. Çdo lojtarë mund të transferohet. Menaxheri i lojtarit më ka thënë që është në bisedime me dy klube të mëdha, njëra prej tyre është Braga. Nëse ka ofertë të mirë, lojtari mund të largohet”, është shprehur drejtori i klubit Adrian Ambrosie.

Mësohet se klubi nuk do ta lirojë nën shumën e 1 milionë eurove. /Gazeta Olle/

Image result for kamer qaka shqiperia