De Rossi: Ja çka do të bëhet Florenzi

Mesfushori i Romës, Daniele De Rossi, e ka vlerësuar barazimin kundër Barcelonës si rezultat pozitiv, por duke thënë që kjo është vetëm një pikë.

“Vuajtëm ndaj Barcelonës por jemi krenar që nuk u mposhtëm. Ishim të kujdesshëm dhe të mençur”, deklaroi De Rossi.

“Goli i Florenzit? Është një futbollist që shumë shpejtë do të bëhet njëri nga më të mirët në botë për pozitën e mbrojtësit të djathtë”, shtoi ai.