Danilo i përgjigjet pozitivisht Interit për transferim

Interi ka arritur marrëveshjen me mbrojtësin e Manchester Cityt, Danilo.

Braziliani ka shprehur gatishmërinë për të ulur pagën e tij në mënyrë që të transferohet në “San Siro”.Interi ka bërë ofertën e parë prej 15 milionë për “Qytetarët”, por City i ka shtyrë negociatat për në fund të sezonit.

Këtë sezon, Danilo ka bërë vetëm 21 paraqitje në të gjitha garat për Manchester City. Në 1477 minuta të grumbulluara, ai ka shënuar një gol dhe ka dhënë një asist. Kontrata e tij përfundon në vitin 2020 dhe largimi nga City nuk duket të jetë problem, por paga e tij shqetëson Interin. Ai fiton 9 milionë euro në sezon dhe për tu finalizuar ky operacion mesfushori duhet të pranoj një reduktim të pagës.