Curri eliminohet në kategorinë 65 kg në mundje

Mundësi Arlind Curri është eliminuar në kategorinë 65 kg, stil i lirë, nga mundësi turk Mustafa Kaya, në Lojërat Olimpike Evropiane në Baku.

Ndeshja ishte në kuadër të 1/8-ës së finales në këtë kategori, transmeton Koha.net.

Rezultati përfundimtar i takimit ishte 1-4 në të mirë të Kaya.

Me këtë rezultat, Curri nuk ka arritur të vazhdojë tutje dhe të luftojë për medalje.