CR7 rikthehet në skuadrën ku u bë i famshëm

Shoku i ngushtë i sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldos, Miguel Paixao, ka folur për mediat portgueze në lidhje me largimin e mundshëm të CR7 nga Real Madridi.

Paixao, i cili ka luajtur në grupmoshat e Sportingut me yllin e madh botëror, ka thënë që miku i tij dëshiron që të rikthehet te skuadra e vendlindjes, Sportin Lisbona.

Image result for ronaldo

“Cristiano dëshiron të transferohet te Sporting Lisbona, ai çdo herë flet rreth kësaj çështjeje”, ka thënë Paixao.

Image result for ronaldo and paixao

Kujtojmë që Ronaldo së fundmi është lidhur me një kalim te skuadrat si Manchester United dhe PSG, ndërsa Reali kërkon që ta vazhdojë kontratën më ‘Topin e Artë’ për vitin 2017. /Gazeta Olle/

Image result for ronaldo and paixao