Clyne refuzon Manchesterin për Liverpoolin

Pas tri goditjeve zyrtare në afatin kalimtar të verës, Liverpooli është pranë transferimit të katërt.

Siç shkruan “The Sun”, futbollisti është shprehur i gatshëm që të refuzojë ofertën e Manchester United, vetëm për të kaluar në klubin nga “Anfield Road”.

Ndryshe, Clyne është 25-vjeçar dhe luan në pozitën e mbrojtësit të djathtë, pozitë në të cilën ka çaluar shumë Liverpooli në edicionin që përfundoi. /Olle