City prek Championsin, kampioni baras

Manchester City ka barazuar me Sëansean 1:1. Golin për vendësit e shënoi Andre Ayeë ndërsa për mysafirët Kelechi Iheanacho.

City tani ka tri pikë më shumë se United (që e ka një ndeshje më pak) dhe golaverazh shumë më të mirë, që ia mundëson kualifikimin 99% për në Ligën e Kampionëve.

Chelsea dhe Leicester kanë luajtur baras 1:1. Arsenali ka mposhtu thellë Aston Villën 4:0.

Liverpool ka barazuar 1:1 me WBA, ndërsa United ende nuk dihet kur do ta zhvillojë ndeshjen e pazhvilluar.