Çiftet e javës së gjashtë në VALA Superligën e Kosovës

Java e gjashtë vjen me një superderbi ku Feronikeli pret Prishtinën.

Në ndeshjet tjera Hajvalia pret Llapin, ndërsa Gjilani është nikoqirë i Trepçës.

Trepça ’89 që është në formë shumë të mirë do të pres Lirinë që sërish luan si mysafirë.

Ferizaj – Drenica dhe Besa – Drita, janë dy ndeshjet e fundit, por jo më pak të rëndësishmet. /olle/

java e ardhshme