Chelsea – Watford, formacionet zyrtare

Chelsea do të mundohet t’i rikthehet fitoreve pas dy humbjeve rresht në Ligën Premier.

Londinezët para shikuesve të vetë në stadiumin “Stamford Bridge” do të presin skuadrën në formë të Watfordit, e cila xhiron e kaluar triumfoi ndaj Arsenalit.

Te dyja skuadrat tashmë kanë zbardhur formacionet startuese, ku te Chelsea mungon Kante dhe Drinkwater ndërsa te Watfordi ka mungesa të theksueshme.

Humbjen e fundit që Chelsea e ka përjetuar si vendas ishte në vitin 1986, atëbotë Watford triumfoi me rezultat 1-5.

Chelsea: Courtois; Rudiger, David Luiz, Cahill; Azpilicueta, Bakayoko, Fabregas, Alonso; Pedro, Morata, Hazard.

Watford: Gomes; Mariappa, Kabasele, Britos; Femenía, Cleverley, Doucoure, Holebas; Pereyra, Deeney, Richarlison.

Image result for Chelsea – Watford Image result for Chelsea – Watford 2017