Chelsea transferon sulmuesin e Arsenalit!

Skuadra e trajnerit italian Antonio Conte, ka arritur marrëveshjen për transferimin e sulmuesit francez të Arsenalit Oliver Giroud.

 Olivier Giroud has linked up with Chelsea to undergo a medical before making the move from Arsenal

Sulmuesi francez do të transferohet te ‘Blutë’ për shumën e 18 milionë funteve dhe thuhet se do të nënshkruaj një kontratë dy vjet e gjysmë.

Ky transferim do t’i mundësojë francezit të luftojë për një vend në ekipin e kombëtares franceze, që do të udhëtojë në Rusi për Botërorin e vitit 2018. /Gazeta Olle/

 Giroud played for Arsenal against Swansea last night but is now on the verge of joining Chelsea