Chelsea pas Chicharitos

Chlelsa është i gatshëm që ta sjellë përsëri në Premierligë, ish sulmuesin e Manchester Unitedit, pas formës së mirë që është duke e kaluar ky i fundit në Gjrmani.

Chelsea i është bashkuar garës për të siguruar sulmuesin e Bayer Leverkusenit, Javier Hernandez dhe raportohet se londinezët duhet të paguajnë 34 milionë funte për të siguruar meksikanin.

Hernandez ka shënuar 22 gola në 43 paraqitje në Bundesligën gjermane deri më tani dhe ka tërhequr vëmendjen e shumë ekipeve, duke përfshirë Liverpoolin dhe Tottenhamin.