Chapecoense bën ndryshim në logo pas tragjedisë (FOTO)

Chapecoense ka bërë një ndryshim në logon e klubit. Në të janë vendosur dy yje, një mbi logo dhe tjetri në të.

Ylli lartë është për titullin e fituar këtë edicion, ndërsa ai në mes në nderim të viktimave të tragjedisë.

Në nderë të viktimave, të gjitha ndeshjet e futbollit evropian në fundjavë dhe në mesjavë, kanë nisur me një minutë heshtje.