Championsi dhe EL nuk do të anulohen, edicioni aktual do të mbyllet para këtij muaj

Futbolli evropian pritet të rifillojë pas pezullimit pas përhapjesë së pandemisë së koronavirusit.

Sikurse kampionatet, UEFA ka vendosur që të vazhdon edhe dy garat ajo në Ligën e Kampionëve dhe Ligës së Evropës, shkruan Gazeta OLLE.

“El Chiringuito” raporton se më 9 gusht mund të fillojë Liga e Kampionëve, derisa mund të përfundojë para muajit shtator.

Lajmin e ka konfirmuar edhe gazetari Jose Luis Sanchez.

Kampionatet nacionale priten të rikthehen në fillim të muajit qershor, derisa në fund të korrikut mund të përfundojnë.