Çfarë super vetura vozitin futbollistët e Kosovës

Jemi mësuar të shohim shpesh herë yjet e futbollit botëror duke drejtuar automjete luksoze.

Por kësaj radhe Indeksonline ju sjellë diçka më ndryshe. A e keni menduar ndonjëherë se çfarë veturash drejtojnë futbollistët që luajnë në Kosovë?

Natyrisht që ka merakli të mëdhenj pas shpejtësisë dhe automobilave, e ne ju sjellim në vazhdim disa prej tyre, transmeton Gazeta Olle.

Qendërmbrojtësi i Feronikelit, Lapidar Lladrovci drejton veturën Audi A4.
Kapiteni i Prishtinës, Armend Dallku posedon Audi Q7
Mbrojtësi i Dritës, Liridon Leci me Mercedes E250

 

Sulmuesi i Feronikelit, Kastriot Rexha drejton veturën të tipit Audi A3
Sulmuesi Mevlan Zeka është pasionant pas tipit BMW 3
Vetura e Qerim Tërshanës, futbollist i KF Vjosa-Shtime