Bullgaria e shpallë listën anti-Kosovë, këta janë të ftuarit

Bullgaria është duke u përgatitur për sfidën në udhëtim.

Skuadra kombëtare bullgare sot ka bërë publikimin e listës së lojtarëve të ftuar për takimin që me 25 mars do ta luajnë në Prishtinë kundër Kombëtares së Kosovës, shkruan GazetaOlle.com.

Kjo ndeshje është e vlefshme për kualifikimet për Evropianin 2020 dhe bullgarët do të synojnë të ndalin hovin e një Kosove bombastike.

Sikurse shihet edhe nga lista, jo shumë lojtarë bullgarë luajnë në kampionate të forta, andaj në letër Kosova sigurisht se është favorite me sulmuesit në top-formë: Milot Rashica, Vedat Muriqi e Arbër Zeneli. /Gazeta Olle/

Lista e Bullgarisë: