Bukuroshja shqiptare që “çmendi” spanjollët në stadium mbrëmë (FOTO)

Sfida mes Spanjës dhe Kombëtares së Shqipërisë, nuk pati shumë histori në fushë mbrëmë.

Kjo pasi që iberikët shënuan tre gola të shpejtë, për të mbyllur dilemën e fituesit, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Kësisoj, më shumë “brum” për mediat spanjolle ka pasur në tribunat e tifozëve.

Madje, kjo mund të thuhet më shumë për atë të Shqipërisë.

Një bukuroshe shqiptare, ka marrë vëmendjen e mediave online sot.

E veshur me të zezë dhe me një shall të Kombëtares, bjondia duket për mrekulli.

tifozja e shqiperise

Ndryshe, Spanja mundi kuqezinjtë e Cristian Panuccit me rezultat të thellë, 3:0.

Golat u shënuan nga Rodrigo, Isco dhe Thiago Alcantara.

Përkundër rasteve, shtyllave e traversave të Shqipërisë, rezultati mbeti i pandryshuar.

Në sfidën e ardhshme, Shqipëria takohet me Italinë të hënën në “Loro Boriçi”. /Gazeta Olle/

Xhaka