Bukuroshja shqiptare e ‘dridh’ stadiumin në ndeshjen Portugali – Zvicër

Portugalia e ka siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror, ‘Rusia 2018’, pas fitores prej 2:0 kundër Zvicrës.

Në ndeshjen e zhvilluar në ‘Estadio da Luz’ në Lisbonë, mysafirëve ku luajnë shumë shqiptarë, u mjaftonte vetëm barazimi.

Mirëpo, ata nuk arritën që të nxirrnin së paku një pikë për të qëndruar në krye të Grupit B, ashtu që kualifikimin e mëtutjeshëm do ta kërkojnë me anë të ‘play-offit’.

Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemaili, ishin shqiptarët që u aktivizuan në këtë ndeshje për Zvicrën.

Në tgribuna ishte e pranishme edhe gruaja e Blerim Xhemailit, Erjona e cila ka mahnitur si zakonisht me bukurinë e saj.

Ajo ka zbuluar fotografi në rrjetin social Facebook. /Gazeta Olle/

Fotografia e Erjona Sulejmani DzemailiFotografia e Erjona Sulejmani Dzemaili