Buffon ndër më të mëdhenjtë e historisë

Neymar thotë se portieri i Juventusit, Gigi Buffon është një nga më të mirë në histori dhe atë e merr shpesh në PlayStation, për të mbrojtur me të.

Braziliani do të vijnë ballë për ballë me portierin ​​në finale dhe u tha gazetarëve se ai do të donte të shënonte në portën e vetaranit.

“Buffon është një nga më të mirë ndonjëherë”, tha Neymar në konferencën për shtyp para ndeshjes.

“Kur isha i vogël e kam përdorur për të luajtur në PlayStation, unë kam qenë një tifoz i madh i tij dhe unë do të jetë i lumtur në qoftë se unë mund të shënojë në portën e tij”.

Neymar është një nga tre sulmuesit e Barcelonës, dhe ai e shpjegoi partneritetin e tij vdekjeprurës me Lionel Messi dhe Luis Suarez. “Ata janë dy lojtarë të mëdhenjë, miqësia jonë jashtë në fushë e bën të mundur. Është e lehtë për të luajtur kur luani me lojtarë të cilësisë së lartë”.