Buffon jep lajmin fantastik për Bonuccin

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon ka treguar të ardhmen e mbrojtësit Leonardo Bonucci, i cili po kërkohet nga shumë skuadra të mëdha evropiane. 

Bufon insiston se Bonucci nuk do të largohet gjatë kësaj vere dhe e pret atë që në stërvitjet e para.

buffon

“Ne kemi pasur një sezon të jashtëzakonshëm, përveç finales së Ligës së Kampionëve”, tha fillimisht Buffon për Sky.

“Bonucci? Nuk mendoj se ka dëshirë tjetër pos Juventusit. Unë e pres atë që të jetë më ne në fazën parapërgatitore”.

Dy skuadrat e interesuara për Bonuccin janë Chelsea dhe Manchester City.

bonuqi

 

Buffon