‘Bombardon’ Prishtina, sot zyrtarizon pesë basketbollistë

Sigal Prishtina do të zyrtarizojë pesë përforcime gjatë ditës së sotme.

Ardit Beqiri, Alban Latifaj, Rinor Ahmeti, Valon Bunjaku, Gazzali Maksiqi, janë emrat që do ta bartin fanellën bardhëekaltër në pranverë, shkruan Gazeta Olle.

Prishtina ka larguar disa nga lojtarët kryesor si Dardan Berishën, Lis Shoshin dhe Drilon Hajrizi.

sigal prishtina

Të tre kanë vazhduar karrierën jashtë Kosovës.

Te Prishtina është duke stërvitur edhe Rron Grapci, por siç merr vesh GazetaOlle, lojtari nuk pëlqehet nga tifozët.

Sigal Prishtinaa