Boca niset drejt Madridit, tifozët i përcjellin me spektakël

Finalja e Copa Libertadores, përfundimisht, do të zhvillohet në ”Santiago Bernabeu”.

E diela do të jetë dita nikoqire e ndeshjes mes Boca Juniors dhe River Plates në kuadër të ndeshjes së kthimit.

Dhe tashmë, futbollistët e Boca Juniors janë nisur drejt kryeqytetit spanjoll, madrid, transmeton IndeksOnline.

Tifozët e Bocas ua kanë dhënë një ”lamtumirë” mahnitëse para se lojtarët të niseshin për në Madrid.

Kujtojmë se ndeshja e parë finale mes River dhe Bocas përfundoi me rezultat të barabartë, 2-2.

Fituesi i kësaj finale merr pjesë në Kupën e Botës për klube, ku bën pjesë edhe Real Madridi.

Boca Juniors fans rally near La Bombonera stadium, in Buenos Aires, Argentina, 04 December 2018, to say goodbye to their team, that will travel to Madrid, Spain, to play the second leg of the Copa Libertadores final against River Plate taking place on Dec 09 2018. EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni<br />