Blerina udhëton për në Serbi

Kampionia e Gjermanisë si dhe fituesja e shumë medaljeve ndërkombëtare, xhudistja Blerina Seferi, nesër do të udhëtoj drejt Beogradit në Serbi ku do të paraqitët në Kampionatin Evropian për klube.

Seferi ndihet mirë e përgatitur pasi dy javët e fundit ishte në Tokio të Japonisë me një kamp të xhudos ku edhe pati stërvitje intensive me mjeshtër nga ai vend dhe disa shteteve tjera që ishin po ashtu në këtë aktivitet