Besa prezanton listën prej 15 përforcimeve

Besa e Pejës ka prezantuar listën e përforcimeve dhe lojtarëve për stinorin pranveror të Ligës së Parë.

Klubi pejan ka transferuar lojtarë të njohur si Robert Gjeraj, Adnan Haxhaj, Shkumbin Salihu, etj, ndërsa gjatë dimrit është dalluar edhe për largime të shumta.

Besa ka transferuar gjithësej 15 lojtarë, raporton Gazeta Olle.

 

Lojtarët që vazhduan me Besën:

 1. Visar Haxhijaj
 2. Fetim Kasapi
 3. Fatlum Gashi
 4. Liridon Balaj
 5. Donart Sheqerolli
 6. Granit Avdyli
 7. Florent Qorraj
 8. Adis Salihu

Transferet janë:

 1. Shkumbin Salihu – Fc Vitia
 2. Rinor Jashari – Kf Ferizaji
 3. Adnan Haxhaj – Kf Ferizaji
 4. Elbasan Thaqi – Kf Vellaznia
 5. Fatjon Bushati – Kf Ballkani
 6. Robert Gjeraj – Kf Liria
 7. Blendor Alimusaj. – Kf Lugu i Baranit
 8. Denis Kasumaj – Kf Lugu i Baranit
 9. Enis Velia – Kf Lugu i Baranit
 10. Albin Muqkurtaj – Kf Lugu i Baranit
 11. Vijon Beqiri – Kf Peja
 12. Granit Kelmendi. – Kf Peja
 13. Altin Bytyqi – Kf Laqi
 14. Albin Berisha – Kf Laqi
 15. Alban Tusuni – Kf Bashkimi