Berisha bëri pritje spektakolare me Lyonin, ja si e quajnë mediat italiane

Mediat italiane lavdëruan paraqitjen e Etrit Berishës në duelin mes Atalantas dhe Olympique Lyon në Europa League.

Etrit Berisha bëri një paraqitje fantastik në duelin mes Atalantas dhe Olympique Lyon në Europa League.

Skuadra italiane mori një pikë të vlefshme duke barazuar 1:1 në udhëtimin në Francë.

Kurse, mediat italiane lavdëruan paraqitjen e Berishës duke e përshkruar si “i pakalueshëm”, përcjell “lajmi.net”.

Berisha po ashtu u vlerësua me notën 7 për paraqitjen e tij kundër Lyonit nga “Calciomercato.com”.

berishaa