Befason Evra ja çfarë thotë për Shqipërinë

Mbrojtësi francez Patrice Evra, pas ndeshje ka përgëzuar për paraqitjen që ka bërë Shqipërinë, duke i cilësuar si një ekip shumë i fort.

Shqipëria e dimë që ishte një ekip i vështirë. Nuk ishte e lehtë fitorja ndaj Shqipërisë.

Ka lojtarë që japin maksimumin për këtë fanellë, luajnë shumë mirë dhe japin shpirtin në fushë”, u shpreh Evra.