Befasi në delegimin e gjyqtarëve, ja kujt i besohen dy super-ndeshjet

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë delegimin e gjyqtarëve për ndeshjet e xhiros së 10 të Vala Superligës.

Ndeshjen derbi, Trepça ’89 – Prishtina e referon Kreshnik Vula.

Ndërkohë, në sfidën tjetër interesante, Vëllaznimi – Drita drejtinë e ndanë Gramos Shala.

Më poshtë i keni çiftet komplete dhe gjyqtarët.

Vala Superliga – Xhiro 10

E shtunë, 14 tetor, ora 14:00

Podujevë: Llapi – Flamurtari
Gjyqtarë: Selim Isufi, Imran Kabashi, Kujtim Bajrami, Fatmir Tahiri
Vëzhgues: Agim Kastrati
Kontrollor: Idriz Kelmendi

E shtunë, 14 tetor, ora 14:00
Feronikeli – Liria
Drenas: Feronikeli – Liria
Gjyqtarë: Burim Jahmurataj, Erdoan Baliqi, Meriton Berisha, Alban Shala
Vëzhgues: Metë Çeku
Kontrollor: Vehbi Brahimi

E diel, 15 tetor, ora 14:00

Gjilan: Gjilani – Drenica
Gjyqtarë: Genc Nuza, Driton Preniqi, Fatmir Sekiraqa, Tefik Maloku
Vëzhgues: Ahmet Turku
Kontrollor: Isa Mustafa

E diel, 15 tetor, ora 14:00
Pejë: Besa – Vllaznia
Gjyqtarë: Besnik Batalli, Jakup Musolli, Artan Latifi, Ilir Mehmeti
Vëzhgues: Skender Jashari
Kontrollor: Muhedin Ferati

E diel, 15 tetor, ora 14:00
Gjakovë: Vëllaznimi – Drita
Gjyqtarë: Gramos Shala, Gëzim Mehmeti, Ramadan Hyseni, Arben Halilaj
Vëzhgues: Flamur Bytyçi
Kontrollor: Adil Sopi

E diel, 15 tetor, ora 14:00
Mitrovicë: Trepça’89 – Prishtina
Gjyqtarë: Kreshnik Vula, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Leutrim Mustafa
Vëzhgues: Xhafer Dobra
Kontrollor: Zenel Qorraj