Barcelona turpëron Epsnayolin

Barcelona e ka fituar bindshëm derbin katalunas ndaj Espanyolit.

Skuadra e Ernesto Valverdes fitoi me rezultat të thellë, 5:0.

Het-trik në fitoren e Barcës shënoi Leo Messi.

Ndërkohë, dy golat tjerë u realizuan nga Gerard Pique dhe Luis Suarez.

Pas tri ndeshjeve të zhvilluara, Barcalona ka nëntë pikë.

http://www.dailymotion.com/video/x6064ky

http://www.dailymotion.com/video/x6062zv