Bayern Munich triumfon në derbin e madh kundër Bayer Leverkusenit

Ka mbaruar kryendeshja e javës së 18-të në Bundesliga, transmeton ”GazetaOlle.com”.

Bayern Munich ka triumfuar përballë Bayer Leverkusenit në ndeshjen e zhvilluar në ”Bay Arena”.

Golat për bavarezët i shënuan Javier Martinez (’32), Franck Ribery (’59) dhe James Rodriguez (’90).

Teksa, golin e nderit për vendasit e shënoi Kevin Volland në minutën e 70-të.

James

Pas 18 ndeshjeve të zhvilluara, Bayern Munich gjendet në vendin e parë me 44 pikë, ndërsa Leverkuseni në vendin e katërt me 28 pikë.

Golat dhe rastet e këtij takimi mund t’i shikoni duke klikuar KËTU. /Gazeta Olle/

nintchdbpict000291650534

partey

thomas-n-dad