Bayern Munich ka vazhduar serinë e fitoreve

Bayern Munich ka vazhduar serinë e fitoreve.

Në kuadër të xhiros së 19-të, liderët e Bundesligës kanë mposhtur 4:2 Werder Bremen.

Mysafirët e Werderit e nisën më mirë takimin duke kaluar të parët në epërsi përmes Gondorf.

Muller dhe Lewandowski me nga dy gola, realizuan për Bayernin.

Përveç Gondorf, për Wederin shënoi edhe Sule, duke shënuar autogol.