Bastet: Kjo Kombëtare e fiton Kampionatin Evropian

Mes skuadrave që janë kualifikuara deri tani në çerekfinalet e Euro 2016, kompania Snai ka publikuar kuotat për fituesin e finales se 10 korrikut.

Favorit është Gjermania, që e ka kuoten 4,75, e ndjekur nga Franca me 5,25 dhe Belgjika me 5,50.Spanja është kuotuar 7,00, ndërsa Italia e ka kuoten 13.

Me kuoten 8,00 është Portugalia, Anglia me 11, që do të ndeshet sonte në mbrëmje me Islandën (175), transmeton KosvovaPress.

Ne fund janë Polonia me kuoten 20 dhe Uellsi me 30. Përsa i përket kuotave 1X2 për ndeshjet e të hënës: Spanja vlerësohet favorite dhe sipas Snai, kuota e saj për fitore është 2,20, 4,00 për Italinë dhe barazimi 2,95

Ndërsa fitorja e Anglisë është kuotuar me 1,47, e Islandës me 9,00, ndërsa barazimi me 4,00.