Basketbollistet e Flamurtarit festojnë titullin të zhveshura

E kanë bërë tradicionale, sa herë fitojnë trofe të zhvishen gjysmëlakuriq në teshatore dhe të bëjnë fotografi. Basketbollistet e Flamurtarit të Vlorës janë kampione të Shqipërisë, të cilat e kremtuan në mënyrë interesante. Basketbollistja Elektra Zykaj tregon pse në këtë mënyrë e kremtojnë titullin.

“Atëherë Flamurtari në basketboll ka 20 tituj kampion ne historinë e basketbollit shqiptarë, të cilët katër prej tyre i kam shijuar edhe unë, por dua të theksoj që këto dy të fundit kanë qenë më të bukurat e me rivalizueset. Më shumë polemika e më shumë kundërshtare ne arritëm dhe këtë vit ta mbyllnim më së miri, duke u shpallur kampion të Shqipërisë./botasot.

basket