Bashkimi mund Ibar Rozajen dhe shton gjasat për “play-off”

Bashkimi ka shënuar fitoren e radhës në Ligën Ballkanike, duke e mposhtur Ibar Rozajen në udhëtim.

Skuadra prizrenase ishte më e mirë në pjesën e dytë dhe fitoi 93:78, shkruan Gazeta Olle.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll baras, 45:45.

Megjithatë, Bashkimi “ndezi” motorët në dy çerekët e fundit dhe shënoi fitore.

Tani Bashkimi ngritet në vendin e katërt me 13 pikë.

Kësisoj, prizrenasit i kanë rritur gjasat për t’u kualifikuar në “play-off”-in e kësaj gare. /Gazeta Olle/