Basha me deklaratë qesharake për flokët e tij dhe për përzgjedhësin e Italisë

Migjen Basha ka dhënë një prononcim pas humbjes kundër Italisë.

Mesfushori u shpreh i kënaqur teksa deklaroi:

“Kërkova të dilja nga loja, pasi nuk desha të rrezikoja. Momenti kur humb ekipi nuk më intereson shumë komplementi”.

“Sot kemi mundur të marrim një barazim dhe kemi treguar personalitet. Kjo skuadër po rritet”.

Në të ardhmen nëse luajmë kështu do të marrim më shumë pikë”.

“Më kanë rënë floket prej Venturës. Është për batutë, por është një lojtar mjaft i mirë”, deklaroi Basha për mikrofonin e TVSH-së.

Shqipëria u mposht minimalisht nga Italia, 1:0.

Goli vendimtar u realizua nga Antonio Candreva.