Baseli shpërblen talentin nga Kosova

Baseli ka shpërblyer disa prej lojtarëve të rinj. Në mesin e shumë futbollistëve të rinj që u shpërblye ishte edhe Landrit Ejupi.

Ky i fundit është vetëm 17 vjeçar dhe vjen nga qyteti i Gjilanit, transmeton Telegrafi.

Ai është ndër lojtarët më të mirë të Baselit U17 dhe konsiderohet si perspektiva e skuadrës.

Kujtojmë se prej kësaj akademie të ekipit zviceran ka dal edhe Xherdan Shaqiri dhe vëllezërit Granit dhe Taulant Xhaka.