Barcelona merr një lajm të mirë para ndeshjes me Realin

Barcelona në prag të El Clasicos së radhës në kampionat ka mësuar se dy mesfushorët Iniesta dhe Coutinho do të startojnë kundër Realit të dielën në Camp Nou.

Kjo do të thotë se e gjithë skuadra është në dispozicion të Valverdes për El Clasicon e nesërme, e katërta këtë sezon (dy në Superkupën e Spanjës dhe një në kuadër të La Ligës).

Andrés Iniesta është stërvitur normalisht dje me ekipin dhe pritet edhe sot të stërvitet me intensitet më të lartë, për të qenë titullar në Camp Nou kundër Real Madridi-t, raporton Kosova Press.