Barcelona merr një lajm të keq, para ndeshjeve vendimtare

 

Pas barazimit në El Clasico, ndaj Realit skuadra katalunase ka marrë një lajm jashtëzakonisht të keq.

Trajneri i blaugranëve, duhet ti bëjë llogaritë në ndeshjet vendimtare të Barcelonës pa mesfushorin Arthur Melo, shkruan GazetaOlle.

Ata kanë konfimuar lëndimin e tij, lëndim i cili do ta mbajë atë jashtë fushave për më shumë se 4 javë.

Andaj, Arthu Melo pritet të mungojë në ndeshjet ndaj Athletico Bilbaos, Real Valladollidit, Sevillës në kuadër të La Ligës, ndërkaqë ai pritet të mos i ndihmojë skuadrës as edhe ndeshjen e parë ndaj Lyonit në Ligën e Kampionëve, si në dhe ndeshjen kthyese ndaj Real Madridit në Copa del Rey./GazetaOlle/