Barcelona huazon Delofeun në Angli

Barcelona dhe Watfordi kanë arritur marrëveshje për transferimin e Gerard Deulofeut në Premier Ligë.

Futbollisti ka kaluar në formë huazimi në ekipin anglez deri në fund të sezonit aktual.

Më parë, Deulofeu ishte huazuar edhe tek Evertoni, ndërsa ishte pjesë edhe e Milanit.

delofeu