Barcelona fiton dhe del në vendin e parë

Barcelona ka fituar kundër Malagas me rezultat të ngushtë 2:1, për të dalë në vendin e parë në La Liga.

Talenti Munir shënoi për epërsinë e parë të katalunasve, ndërsa Juanpi barazoi rezultatin në 1:1.

Rezultatin përfundimtar dhe njëkohësisht fitoren e Barcelonës e vundosi Lionel Messi në minutën e 52-të.

http://www.dailymotion.com/video/x3o10p8_all-goals-hd-malaga-1-2-barcelona-23-01-2016-hd_sport