Ballkani – Vushtrria, ky është rezultati i miqësores

Ballkani ka mundur Vushtrrinë, në miqësoren e fundit para fillimit të stinorit pranveror.

Skuadra nga Suhareka shënoi fitore 3:2, përcjellë “Olle”.

Golat i realizuan Leo Gashi, Leart Emini dhe Visar Sahiti.

Synimi kryesor i Ballkanit është mbijetesa pa barazh dhe Kupa e Kosovës.

Ndërkohë Vushtrria objektiv të vetëm ka inkuadrimin në Superligë, derisa është lidere në Ligën e Parë. /Gazeta Olle/