Ballkani dhe Tirana në mesin e skuadrave lidere në Evropë

Futbolli kosovar, por edhe ai evropian është pezulluar për një kohë pas përhapjes së epidemisë së koronavirusit.

Së fundi, UEFA ka vendosur që kampionatet futbollistike të vazhdojnë deri në fund të muajt qeshor, shkruan Gazeta Olle.

E faqja e njohur e statistikave dhe vlerave të futbollistëve, Transfermarkt, ka publikuar një hartë me klubet e futbollistë që kryesojnë renditjen tabelore në ligat përkatëse.

Në mesin e tyre shihet edhe skuadra e Ballkanit e cila është lidere e Superligës së Kosovës, por edhe skuadra e Tiranës që kryeson renditjen në Shqipëri.

Më poshtë keni hartën e plotë: