Aubameyang me avion privat: Ky është destinacioni i tij…

Pierre Emerick Aubameyang shihet në aeroportin e Lutonit, në prag të transferimit në Arsenal.

Lojtari thuhet se ka udhëtuar me një aeroplan privat. Ylli 28-vjeçar nga Gaboni është parë të largohet nga aeroporti i Dortmundit, pasi të dy klubet kanë arritur marrëveshjen.

 Aubameyang was spotted at Dortmund airport on Tuesday morning

Lojtari është parë duke marr valixhet e tij nga Range Rover përpara se të hynte në ndërtesë. Aubameyang hyri në hyrjen e 9 që është fluturimi për në Londër.

 The striker and his family arrived in a gold Range Rover

Marrëveshja e arritur në Arsenalit dhe Dortmundit kap vlerën e 55 milionë funteve. Lojtari nga Gaboni do të përfitojë 180 mijë funte në javë. /Gazeta Olle/

 Aubameyang boarded a private jet to Luton Airport