Aubameyang dhe veturat e tij luksoze

Brenda botës së luksit të yllit të Arsenalit Pierre Emerick Aubameyang, i cili ka koleksion veturash që përfshin një Batmobile dhe një Range Rover të Artë. Po ashtu gabonezi ka edhe koleksion të veturave Ferrari, Lamborghini dhe Porsche.

Kur është parë duke shkuar në aeroport, Aubameyang është parë në Range Roverin e tij të artë. Koleksioni i tij i veturave është i vlefshëm mbi 1.5 milionë funte.

  1. Range Rover Sport Mansory – Vlen 150 mijë funte, është 4×4, është prodhim i kompanisë gjermane Mansory.  Pierre-Emerick Aubameyang took his gold-wrapped Range Rover to the airport earlier this week
  2. Lamborghini Aventador Lp 700- 4 (1) – Vlen 250 mijë funte është i larë me ari, megjithatë ai ka vendosur në shitje muajin kaluar.  Aubameyang has put one of his Lamborghini's up for sale - at £250,000
  3. Lamborghini Aventador 700 – 4(2) - Vlen 250 mijë funte dhe krahasohet me Batmobile.  Aubameyang has replaced the Aventador with another, dubbed the Batmobile
  4. Porshce Panamera Turbo Techart – Vlen 140 mijë funte dhe është një nga dy veturat e këtij lloji që i posedon Aubameyang.  Aubameyang's custom Porsche Panamera with a metallic wrap and Techart bodykit
  5. Porsche Panamera Mansory – Vlen 120 mijë funte dhe ka ngjyrë të artë metalike, është një nga pesë veturat e arta në koleksionin e tij. Image result for aubameyang Porsche Panamera Mansory
  6. Ferrari 488 Spider – Është një veturat e tij me të pëlqyera në koleksionin e tij. Image result for aubameyang Ferrari 488 Spider
  7. Ferrari 458 Italia - Vlen 200 mijë funte është një veturë klasike. Image result for aubameyang Ferrari 458 Italia
  8. Audi R8 V10 Plus – Vlen 130 mijë euro, është një veturë e larë në ar. Image result for aubameyang Audi R8 V10 Plus
  9. Aston Martini Db9 Volante 2 - Vlen 140 mijë funte dhe është vetura me e preferuar nga Aubameyang. /Gazeta Olle/ The striker has had a number of Aston Martins in his career