Atalanta – Milan, formacionet zyrtare

Atalanta është nikoqirë i Milanit në ndeshjen e vlefshme për javën e 36 të Serie A.

Vendasit janë afër të bëjnë historinë duke u kualifikuar në garat evropiane pas shumë e shumë viteve, dhe duan të fitojnë takimin me Milanin që të sigurojnë matematikisht atë.

Në anën tjetër, edhe Rossonerët kërkojnë garat evropiane dhe duan që nga ky udhëtim i vështirë ta dalin të pamposhtur.

Atalanta: Berisha; Toloi, Caldara, Masiello; Conti, Cristante, Freuler, Spinazzola; Kessie; Petagna, Gomez

Milan: Donnarumma; Gomez, Cristian Zapata, Romagnoli; Kucka, Suso, Montolivo, Pasalic, De Sciglio; Lapadula, Deulofeu