Asisti, kartoni, minutat, kështu u paraqit sot Milot Rashica (VIDEO)

Vitesse e mundi Zwolen me shifrat 3:1. në javën e 15-të të elitës së futbollit holandez, raporton Gazetaolle.com.

Golat për Vitessen u shënuan nga Beken, Zhvan Yuning dhe Nathan.

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica asistoi në golin e dytë të shënuar nga Zhvang. Rashica u ndëshkuar edhe me karton të verdhë në minutën e 21-të. Ai luajti deri në minutën e 88-të.

Vitesse ndodhet e shtata në tabelë me 20 pikë të tubuara. /Olle