Arsenali humbi një rast të mirë për ta shkruar historinë sonte

Arsenali i ka vazhduar sonte tifozët në ”Emirates Stadium”.

Skuadra e Arsene Wenger pësoi humbje nga Manchester United në shtëpi, transmeton ”GazetaOlle.com”.

Golat për Manchester Unitedin i shënuan dy herë Jesse Lingard dhe Antonio Valencia.

Teksa, golin e vetëm për vendasit e shënoi sulmuesi në formë, Alexandre Lacazette.

Sanchez

Dhe kjo humbje nënkupton shumë për Arsenalin.

Kjo pasi që skuadra e Arsene Wengerit e ka humbur një rast të mirë për ta shkruar historinë.

Arsenali kishte 12 ndeshje të fituara radhazi si vendas, dhe pas kësaj humbje, kjo ecuri është ndërprerë.

Ndërsa, në rast se Arsenali do të fitonte sonte, ”topxhinjët” do ta barazonin rekordin e tyre historik në Premierligë. /Gazeta Olle/

Lacazette