Arrestohet Ridgewell (FOTO)

Ish-futbollisti I Premierligës, Liam Ridgewell,i cili tani aktiviziohet në MLS te skuadra Portland Timbers, është arrtestuar për shkak se ishte nën ndikim të alkoolit njoftojnë mediat angleze përcjell GazetaOlle.com

32-vjeçari është dënuar me 7500 dollar dhe pritet që më 16 nëntor të dal në gjygj.

Vet futbollisti ka bërë të ditur se ekipi i tij është në dijeni për këtë./Olle

Football - West Bromwich Albion v Wigan Athletic - Premier League